Kde jsou ty časy?

14. dubna 2014 v 17:18 | Hádes
Litle: Kde jsou ty časy?
Jednodílná"Abych to ukončil, hlavní ženskou roli získala tady Viola…"
Viola? Měla jsem ji dostat já! Vždyť jsem mnohem zkušenější než nějaká Viola. Byla bych mnohem lepší…
"Vedlejší ženské role získává Samantha, Hannah, Abigail a Grace… Pro ostatní tady není místo. Je mi líto…"
"A co já? Nejela jsem sem jenom proto, abych se dozvěděla, že v tom filmu hrát nebudu! Já se dožaduji nějaké své role!" rozčiluji se. To přeci není možné, abych tu nedostala žádnou roli. Já! Ta známá a uznávaná herečka. Já, která sbírá filmové ceny jako někdo borůvky. Já, která...
"A vy jste?"
Kdo jsem? To myslí vážně? Kdo jsem já?
"Já? Kdo jsem já? To snad nemyslíte vážně! JÁ jsem Amálie Davis Styles. Ano, TA Davis…" opět se rozčiluji. Přeci není možné, abych si v tomto roli nezahrála.
Upřu svůj pohled na režiséra, který se nyní tváří zmateně.
"Davis, Davis… No, něco mi to říká, ale asi to nebude moc podstatné…"
Nebude moc podstatné? To snad nemyslí vážně!
"Není podstatné? Řekněte mi někoho jiného, kdo byl dvaadvacetkrát nominovaný na Oskara? Řekněte mi, kdo jiný vlastní celkem patnáct Oskarů. Kdo sbírá filmové ceny po hrstech. Kdo má na kontě přes pět set úspěšných celovečerních filmů! Někoho koho každý obdivuje! Někoho, koho,… Někoho, komu potom všem, co dokázal, nechtějí dát nějakou podělanou roli v ještě podělanějším filmu!"
"Ach tak, to jsem netušil… Možná, možná ba se pro vás našla nějaká ta menší role…" zakoktává se.
"Malá role? Rozmyslete si to ještě. Patnáct Oskarů. Dvaadvacet nominování, více jak pět set úspěšných celovečerních filmů. A podívejte se. Nechci se nijak chlubit, ale jsem daleko lepší a zkušenější než tady Viola. A navíc, lidi více přitáhne moje jméno než tady její…"
"Ehm, to jistě ano, ale… Hlavní postavě je pětadvacet. A na to s prominutím vážně nevypadáte…"
Tohle vážně neměl. Tak nevypadám jo? Jak myslí. Já se jim na ten jejich film taky můžu vykašlat.
"Tak to potom sbohem."
Nechápu to. Dříve se všichni mohly přetrhnout, jen abych hrála v jejich filmu… A teď? Nabízejí mi křoví a ještě chtějí, abych jim byla vděčná. Kde jsou ty časy, kdy jsem byla slavná a uznávaná? Kde jsou ty časy, kdy mě pronásledovaly davy fanoušků na každém kroku?
"Tak co zlato? Jak to dopadlo?" usměje se na mě Harry, jen co přijdu domů.
"Tse, jako vždy… Dělají, jako kdyby ani nevěděli, kdo jsem." Naštvaně sebou hodím do křesla.
"Já jsem na tom byl stejně. Chtěli jsme s kluky znovu zkusit nějaké menší vystoupení. Kontaktovali jsme jeden menší bar, měli o nás docela i zájem. Ale jen co jsme tam dorazili, změnili při pohledu na Niallovo povislý břicho a Zaynovi šediny názor," zašklebil se.
"Nazdar lůzři? Hádejte, kdo bude vystupovat v O2 Aréně? Správně, Let's Rock! No, čekali byste to? Já budu se svojí skupinou vystupovat v O2 Aréně! Ohlásily jsme to teprve před hodinou a už teď máme na twitteru několik tisíc gratulantů!" vletí do domu náš syn, Ryan.
"Dostala jsem to! Lidi, Já to vážně dostala! Konečně!" vyletí za Ryanem jeho dvojče, Rebecca.
"Ale ale, že by snad moje drahá sestřička začala konečně menstruovat? No, bylo už na čase…" rýpne si Ryan.
"Hahaha. Fakt vtipný, Ryane. Já jsem dostala svojí první roli ve filmu. A podle všeho to bude trhák… Četla jsem scénář a je to fakt bomba!"
"No vidíš zlatíčko. Jsem na tebe tak pyšná. Já věděla už od začátku, že to zvládneš. Moc ti to přeji…" usměji se na ni.
"No jo vlastně, rodičové, vy jste dnes taky měli něco důležitého, že? Něco ohledně nějakýho filmu a vystoupení, ne? Tak co? Jak jste dopadli?" přisedává si ke mně Rebecca.
"Jak, jak… Co myslíte? Mně nabídli nějaký křoví a.."
"U mně stačilo, aby viděli Niallovo povislý břicho a Zaynovi šediny a rychle z toho vycouvali… A já se jim vlastně ani nedivím…" dokončil Harry.
"Jé, tak to mi je líto. Ale aspoň se vás nemusíme nějak zbavit…" zašeptá Ryan.
"Zbavit? Jak to myslíš?" zeptá se Harry zmateně.
"No jak, jak… Pochopte, byli byste naše konkurence. A to my přece nechceme. My chceme, aby nás lidi znali jinak než jako děti Harryho Stylese a Amálie Davis. Aby nás pořád nesrovnávali s vámi," plácne si s Rebeccou.
"Svatá pravda, brácha."
"Ségra? Možná by se hodilo zmizet… Podívej, nějak začínaj rudnout…" řekne Ryan a následně zmizí venku. Rebecca neváhá ani vteřinu a zmizí za ním.
"No chápeš tohle?" zakroutí nevěřícně hlavou Harry.
"Překvapivě chápu. Moc dobře si vzpomínám, jaké to bylo, když jsem byla také tak mladá a úspěšná… Tak moc mi ty časy chybí…" povzdychnu si.
"Svatá pravda… Kde jsou ty časy?"

Uff, jestli jste to dočetli, tleskám... Po dlouhé době jsem si našla aspoň trochu času a něco vytvořila... Sice to nemám tak propracované jak bych chtěla, ale mám to hotové... Zhruba v polovině jsem byla postupně vyhazována od počítače a jen taktak se mi to povedlo dokončit. Kdybych to nechala rozepsané, nikdy bych to určitě nedopsala...
Každopádně budu ráda za jakýkoli názor. Ať už kladný či záporný. :)
Obrovské díky patří Alici Sabalové, která mi vytvořila tuto dokonalou úvodku.^^
Takže Alice, moc děkuji. :)
Snad se vám to aspoň trochu líbí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama