Závody

1. ledna 2014 v 22:03 | Hádes
Další x let starý sloh... :D


Vzpomínám si na své první závody v Jičíně.
Bylo mi asi sedm a měla jsem jet v sobotu na závody v horolezectví do Jičína. Asi týden před závodem jsem se vsadila s Honzou, že se umístím na lepším místě než on. Sice jsem pochybovala, že ho dokážu porazit, ale doufala jsem v to.
V sobotu ráno, kousek před Jičínem, jsme uvízli v zácpě. Začínala jsem se bát, že to prošvihnu. Naštěstí jsme na závody nakonec dorazili, bohužel půl hodiny po začátku. Naštěstí s tím nikdo neměl žádný problém. Věra, která kroužek vedla, mi stručně vysvětlila pravidla. Chlapci lezou první. Koukám se na kluka, který je ve stejné kategorii jako Honza, ale lézt neumí vůbec. Rozhlédla jsem se kolem sebe a uviděla pár holek z mé kategorie.
"Ty holky nikdy neporazím," řekla jsem zklamaně, protože jsem nechtěla prohrát sázku. V tu dobu mi šlo spíš o to, abych vyhrála sázku. Na umístění v závodech a postupu do Prahy mi tolik nezáleželo. Jako další lezl Honza, byl dobrý, ale stejně udělal mnoho chyb. Pár chlapců se při lezení lehce zranilo, když se snažili o lepší výsledky.
Holky byly obratnější, opatrnější a samozřejmě lepší a rychlejší. Když jsem přišla na řadu já, byla jsem nervózní, protože ostatní holky byly skvělé. Vylezla jsem stěnu a myslela si, že to už nemohlo být horší. Hrála jsem si s kamarády ve druhé části haly a odevzdaně čekala na vyhodnocení.
Byla jsem velmi překvapená, když mě vyvolali na stupínek vítězů. Skončila jsem na krásné třetím místě. Vyslala jsem škodolibý úsměv Honzovým směrem.
Doufala jsem, že se neumístil lépe.
Byl naštvaný, když vyhlásili i kluky. Ocitl se až na dvanáctém místě.
Na příští horolezák přišel celý v růžovém. Tak zněla naše sázka. Oba nesnášíme růžovou.

Od té doby jsem na závodech Honzovi vždy vyfoukla třetí místo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luccc Luccc | 5. ledna 2014 v 16:23 | Reagovat

Pekné, no chýbalo mi to viac rozpísať. Tie pocity ako sa bála, celé to lezenie. Dúfala som, že si odnesiem nejaký ten zážitok z toho lezenia a keby si sa rozhodla túto poviedku prepísať a rozpísať, bola by som naozaj nadšená :3 :)

2 Hádes Hádes | 6. ledna 2014 v 12:11 | Reagovat

[1]: Děkuji, třeba to někdy prepíšu... :)
Jenom tak pro zajímavost, opravdu se to stalo. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama